Keman Kursu

Evrensel Müzik ailesi olarak, keman çalmak isteyen her yaş grubundan siz degerli müşterilerimize, esnek ders saatlerimiz ve uygun ödeme seçeneklerimizle, profesyonel hocalarımız eşliğinde birebir ve grup dersler şeklinde hizmet sunmaktayız.

 

Eğitim şeklimiz birebir olarak haftalık 1 gün 1 saat kişiye özel olarak verilmektedir. Ders programları kişiye özel olarak ayarlanmaktadır.

Dersin İçeriği
 
Temel müzik eğitimi ve solfejin yanısıra, parmak pozisyonları ve yay teknikleri, yerli ve yabancı metod ve kaynaklar temel alınarak sunulmaktadır. 

Kemanı Tanıyalım

Keman, başta klasik batı orkestraları olmak üzere, hemen hemen her müzik türünde kullanılan, solist ve korist olabilen büyüleyici sesi ile, kitleleri kendine hayran bırakan bir enstrümandır. Klasik batı orkestralarında olduğu kadar Türk Müziği ve Arap Müziğinde de ana çalgılar arasında yer alan keman artık ana vatanı neredeyse belli olmayan bir saz haline gelmiştir.

Keman komalı sistem veya tampera sistemde kullanılabildiğinden her müzik türüne ve her etnik sisteme uyum sağlayabilir. Özellikle ansamble olarak kullanıldığında inanılmaz bir efekt yaratmaktadır. Ayrıca keman yaylı grubunda en çok solo icra yapılan enstrümandır.

Yaylı Çalgılar Kursları

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!